Близнаците се събраха, за да победят Рейс със 7-6 в пинч-хит сингъл на Сантана в 9-ти и увеличиха победната си серия до 6
AP News | 2024-06-28 | 04:23:34

МИНЕАПОЛИС (AP) — пинч-хит сингъл на Карлос Сантана с два аута в края на деветия ининг, избута Минесота Туинс преминаха Тампа Бей Рейс със 7-6 във вторник вечерта за шестата си поредна победа.

Manny Margot и Carlos Correa удариха единични удари срещу Pete Fairbanks (1-3), който накара завърналия се Correa поглед от ръката му за хвърляне и принуди Rays да извикат Phil Maton. Сантана удари крива топка 1-1 в дясното поле, за да вкара лесно Марго и да донесе осмата победа на Близнаците от девет игри.

„Аз съм ветеранът, така че имам много ситуации, много точки,” каза Сантана, който постигна своя 12-ти гол в края на мача в кариерата си и е 10 за 24 с 10 RBIs осем мача в тази домакинска позиция. „В дните, в които не играя, моят манталитет е да приключа.“

Феърбанкс получи натъртване на десния палец. Рентгеновите му снимки бяха отрицателни.

„Трудна ситуация да поставим Фил точно там“, каза мениджърът на Rays Кевин Кеш. „Когато Пийт влезе в играта, вие залагате, той ще може да премине през този ининг по един или друг начин.“

Макс Кеплер направи хоумрън и Райън Джефърс удари жертвена муха за Близнаците, за да изравни играта в петия, след като Брандън Лоу и Джош Лоу удариха хоумрънове в горната част на ининга за Рейс от всяка страна на закъснение при дъжд, което продължи час и 23 минути.

Хоумърът на Ранди Арозарена с три ръна в първия мач на борещия се титуляр на Близнаци Пабло Лопес изведе Рейс напред. След като Уили Кастро удари три ръна двойно с два аута в четири ръна четвърти ининг, за да запали Близнаците, Лопес незабавно остави Рейс да се върнат в предни позиции на водещата линия на Брандън Лоу - през капките, които току-що бяха започнали да падат - в местата над дясното централно поле.

С Айзък Паредес, изправен пред резултат 2-2 и проливен дъжд, съдията на домакините Вик Карапаза махна с ръка на играчите да напуснат терена, докато феновете се блъскаха да намерят надвесите.

Дъждът отново започна бавно през в долната част на осми, но достатъчно леко, за да премине, тъй като Близнаците преодоляха изоставане от четири последователности за втори път в четири мача.

Jhoan Duran (3-2) хвърли девети за победата. След като Джош Лоу взе Джей Джаксън дълбоко, Twins relievers оттеглиха последните 14 биячи.

„Когато мачовете са напрегнати, просто продължавайте да подавате добре и да играете, а след това просто намерете начин да вкарате рън, “, каза мениджърът Роко Балдели. „Нашият състав нагоре и надолу върши добра работа.“

Лопес допусна седем попадения и едно проиграване с три удара. Неговият ERA се издигна до най-лошия за сезона 5,67, най-високият резултат от 10 май 2019 г.

След селекция в мача на звездите в дебюта му в Минесота миналата година и две брилянтни изяви в плейофите, включително дивата игра Откриваща победа в серия от карти, която спря рекордната серия от загуби от 18 мача след сезона, Лопес се препъна тежко този сезон.

Промяната с два аута, която Арозарена направи, беше първата от Лопес, която напусна стадиона тази година, след като го хвърли 242 предишни пъти. Най-тревожният знак за Лопес е неефективността на неговия метач, с който той доминираше през 2023 г. Брандън Лоу уцели един от тези удари за тайбрека в петата, добавяйки към висшата лига - висок общ брой хоумрънове, допуснати от Лопес (16) .

Поредицата без победи на титуляра на Rays Арън Сивале се удължи до 12 старта. Близнаците бяха безуспешни в първите си девет прилепа с бегачи в позиция за гол, докато ударът на Кастро надолу по дясната полева линия и в ъгъла изчисти основите.

Rays RHP Taj Bradley (2-4, 4.23 ERA) играе средната игра на серията в сряда вечер. RHP Джо Райън (5-5, 3.24 ERA) печели могилата за Близнаците.